10 ieteikumi, lai jūsu suns sadzīvotu ar bērniem

Suņi un bērni var būt lieliska kombinācija, ja jūsu suns ir iemācījies, kā izturēties ap bērniem. Daži suņi mīl bērnus un, šķiet, dabiski zina, kā rīkoties ap viņiem. Šiem suņiem joprojām ir nepieciešama apmācība un socializācija. Ir svarīgi, lai viņi zinātu savas robežas.

Ne visi suņi tiks galā ar bērniem. Patiesībā daži suņi pat baidās no tiem. Daudzi no šiem suņiem var tikt apmācīti uzturēties no bērniem drošā attālumā, bet daži nekad nevarēs droši ar viņiem komunicēt.

Ja jūsu mājās dzīvo vai tās apmeklē bērni, ir svarīgi nodrošināt, lai viņi vienmēr būtu drošībā, esot kopā jūsu suni.

    Socializējiet savu kucēnu

    Kucēni iziet kritisku attīstības periodu vecumā no apmēram 8 līdz 16 nedēļām. Viņi, visticamāk, iemācīsies pieņemt un ērti izturēties pret dažādiem cilvēkiem un situācijām, ja šajā laikā viņi tiek iepazīstināti ar tiem. Ja jums ir jauns kucēns, iepazīstiniet viņu ar bērniem pozitīvā veidā. Pārliecinieties, ka viņš satiekas ar dažāda vecuma bērniem dažādās situācijās. Bērniem jābūt maigiem pret suni. Ja jūsu sunim ir laba pieredze ar bērniem, viņš tos saistīs ar labām izjūtām.

    Ja jums ir pieaudzis suns, jūs joprojām varat viņu socializēt ar bērniem. Procesam vajadzētu iet lēnāk un maigi. Pārliecinieties, ka piedāvājat daudz vērtīgu kārumu un uzslavu. Atvairiet suni no situācijas, kad parādās pirmās stresa pazīmes.

Sāciet paklausības apmācības

    Suņa paklausība ir pirmais solis, lai jūsu mājās nodrošinātu bērnu drošību. Māciet sunim pamatkomandas, piemēram, sēdēt un gulēt, un jūs varēsiet viņam iemācīt arī kā izturēties ar bērniem. Piemēram, ja viņa pirmais impulss ir uzlēkt, lai nolaizītu ciemiņus, iemācot viņam apgulties, jūs varēsiet viņu novirzīt piemērotākai uzvedībai.

    Jūs varētu vēlēties vest suni uz apmācības nodarbībām, lai saņemtu palīdzību no profesionāliem pasniedzējiem. Suņu apmācības nodarbības ir lētākas nekā jums šķiet, un tās ļauj jūsu sunim iemācīties, kā izturēties arī ar citiem suņiem.

Prakses apstrādes vingrinājumi

Pat vislabākais bērns dažreiz nespēj savaldīties un neaiztikt ar rokām suņa kaklu vai vilkt to aiz astes. Sagatavojiet suni šāda veida uzmanībai, pirms viņš nonāk pie bērna. Sniedziet viņam daudz uzslavas un varbūt pat dažus kārumus, kamēr jūs viegli velkat asti, turat viņa ķepas, apskaujat viņu un pārbaudāt viņa ausis. Ja jūsu suns izjūt bailes vai satraukumu šajā maigajā eksperimentā, tad vislabāk ir turēt bērnus pa gabalu no tā.

    Neļauj sunim uzlēkt

    Jums, iespējams, patīk, ka jūsu suns lec jums virsū, lai parādītu savu prieku par atkal satikšanos, bet ne katrs jūsu mājas apmeklētājs jutīsies tāpat. Tas var būt īpaši bīstami, ja jūsu apmeklētājs ir mazs bērns, kurš var tikt ievainots, ja jūsu suns viņu apgāž.

    Jūsu labākais solis ir neļaut sunim lēkt. Ja jūsu suns lec, kad staigājat pa durvīm, varat lūgt viņu sēdēt vietā. Ja tas nedarbojas, mēģiniet iziet tieši pa durvīm, kad viņš lec. Piešķiriet viņam daudz uzmanības un uzslavu par visu četru ķepu turēšanu uz grīdas, kad jūs ejat pa durvīm. Suns drīz uzzinās, ka tas ir daudz izdevīgāk, ja neuzlec cilvēkiem.

    Iepazīstiniet suņus ar bērnu rotaļlietām

    Padomājiet par visām lietām, ko var darīt bērnu rotaļlietas. Lelles un pildīti dzīvnieki bieži rada smieklīgas, augstas skaņas trokšņus. Velosipēdi ātri un strauji kustas un gaudo. Bumbiņas tiek mestas vai izšautas visā pagalmā. Visas šīs lietas var padarīt jūsu suni ļoti ieinteresētu zagt, košļāt vai dzīties pakaļ rotaļlietām. Tas var novest pie rotaļlietu iznīcināšanas.

    Jutīgiem suņiem var būt bail no dažām bērnu rotaļlietām un tad viņi var šīs bailes saistīt arī ar bērniem. Iepazīstiniet savu suni ar bērnu rotaļlietām, kad apkārt nav bērnu. Tas ir tad, kad noderīgas ir tādas komandas kā atstāt un sēdēt. Izmantojiet šīs komandas, lai neļautu sunim zagt vai dzīties pakaļ rotaļlietām. Noteikti novirziet suni uz piemērotām suņu rotaļlietām. Ja jūsu suns ir nervozs, atlīdziniet par kārumiem, kad suns atrodas ap rotaļlietām.

    Rīkojieties kā bērns

    Būsim atklāti; bērni uzvedas savādāk nekā pieaugušie. Viņi skrien un kliedz un nepārtraukti  pārvietojas. Mēģiniet pats iepazīstināt savu suni ar kādu no šīm izturēšanās pazīmēm. Māciet sunim izturēt un lēnām strādājiet pie tā, lai viņš paliktu vienā vietā, kamēr jūs skrienat pa savu pagalmu vai kliedzat augstā, bērniem līdzīgā balsī.

    Jūs varat savu suni arī pieradināt pie tā, kā bērni uzvedas, vedot viņu uz parku vai rotaļu laukumu. Sākumā ievērojiet savu attālumu un lēnām dodieties tuvāk bērniem. Ja jūsu suns kādā brīdī šķiet uztraucies, veiciet dažus soļus atpakaļ un sāciet no jauna

Savas vietiņas apmācīšana

Suņi bieži jūtas labāk apkārt bērniem, ja viņiem ir sava drošā vieta, kur doties, kad tie sajūtas apdraudēti vai nervozi. Visiem jūsu mājās esošajiem bērniem dariet skaidru, ka viņu vietā un klāt tai iet nedrīkst. Tādā veidā jūsu suns var mijiedarboties ar bērniem, kad viņš to vēlas, bet viņam ir arī droša vieta, kur ieturēt pārtraukumu.

Nespiediet suni pieņemt bērnus

Daži cilvēki domā, ka suņa turēšana, lai bērns varētu viņu mīlēt, ir labs veids, kā iepazīstināt suņus ar bērniem. Nav taisnība! Ja suns baidās no bērniem, turēšana viņam var būt drausmīga pieredze. Suns, kurš baidās, var kļūt agresīvs un ņurdēt vai iekost, cenšoties aizbēgt no savu baiļu objekta – šajā gadījumā bērniem. Tā vietā dodiet sunim tik daudz laika, cik viņam nepieciešams, lai ērti izklaidētos apkārt bērniem.

Uzturiet to pozitīvi

Labākais veids, kā izveidot labas attiecības starp savu suni un bērniem, ir pozitīvas uztveres izmantošana. Kad jūsu suns labi izturas pret bērniem, pārliecinieties, ka viņš tiek  daudz slavēts. Jūsu suns iemācīsies, ka ar viņu notiek kaut kas labs, kad apkārt ir bērni. Drīz viņš laimīgi meklēs bērnus un izturēsies cik labi vien māk.

Dodiet bērniem noteikumus

Suņi nav vienīgie, kuriem nepieciešama apmācība. Bērniem ir jādod arī noteikumi par to, kā izturēties pret suni. Pārliecinieties, ka jebkurš bērns, kurš ienāk jūsu mājās, zina:

  • Bērnam jābūt maigam ar mājdzīvnieku.
  • Uzmanību sunim nevajadzētu piespiest.
  • Suņa vieta ir ierobežota teritorija, kurai klāt nevajag iet
  • Netiecieties pie suņa, kamēr viņš ēd vai sakošļā kaulu.
  • Atstājiet suni mierā, kamēr viņš guļ.
  • Pārliecinieties, ka pieaugušais atrodas apkārt, kad suns atrodas telpā. Bērnus nekad nedrīkst atstāt bez uzraudzības kopā ar suni!