10 padomi pareizā mājdzīvnieka izvēlei

Mājdzīvnieka turēšanai jūsu mājās ir saistība, kas, neskatoties uz daudzajiem ieguvumiem, ietver arī dažustrūkumus. Neatkarīgi no tā, vai tie ir finansiālas, apmācību, mājokļa vai tikai ikdienas uzturēšanas prasības, jums jābūt gatavam jauniem un bieži neparedzētiem pienākumiem.

Pirms jūs ievedat dzīvnieku savā dzīvē, jums jāuzdod sev šie divi svarīgi jautājumi: Vai esat gatavs nodrošināt mājdzīvniekam vietu jūsu mājās? Vai jūs varēsiet rūpēties par to veselību?

1. Izvēlieties mājdzīvnieku, kuru vēlaties

Kādu mājdzīvnieku jūs meklējat? Viegla barošana un uzturēšana parasti ir saistāma ar zivīm. Lai arī kaķi parasti ir neatkarīgāki nekā suņi, abi no īpašniekiem prasa vairāk uzmanības un ieguldījuma. Mazie mājdzīvnieki (žurkas, peles, kāmji utt.) var izklaidēt, bet parasti tas ir īslaicīgi. Putni ar atbilstošu audzināšanu un apmācību var būt arī draudzīgi un izklaidējoši.

Jūs sapratīsiet, ka katram dzīvniekam būs savs ikdienas kopšanas, uztura un vides vajadzību kopums.

2. Plānojiet mājdzīvnieku kopšanu

Mājdzīvniekiem ir ar tiem saistīti izdevumi. Veterinārās pārbaudes, profilaktiskā aprūpe (vakcīnas utt.) un citas saistītās medicīniskās izmaksas, kuras var kļūt dārgas. Veterinārā apdrošināšana var palīdzēt segt dažas no šīm izmaksām, bet pārtika, kopšana, dokumentu kārtošana utt. joprojām var ātri savākt prāvu summiņu.

Kā ar jūsu mājām? Pēc tam, kad Great Dane kucēns būs izaudzis par lielu suni, tas tiešām iederēsies jūsu otrā stāva dzīvoklī? Kā būs ar nepaklausīgo kaķi, kurš lec uz plaukta un solo caur jūsu kristāla figūriņu kolekcijai?

3. Atrodiet pareizo izvēli, pamatojoties uz savu dzīvesveidu

Apdomājiet savu dzīvesveidu, salīdzinot to ar mājdzīvnieka vajadzībām. Daži suņi pieprasa skrējienus divreiz dienā, bet citi dod priekšroku gulēšanai uz dīvāna. Cik daudz laika šis mājdzīvnieks paliks viens pats mājās? Hiperaktīvais terjers, iespējams, nepieļaus garas stundas bezdarbībā un garlaicībā. Turpretī pat mazkustīgam kaķim var nepatikt būt vienam vairākas dienas.

4. Apsveriet dzīvnieka vecumu

Izvēloties sev piemērotāko mājdzīvnieku, paturiet prātā mājdzīvnieka vecumu. Vai jums ir laiks un pacietība audzināt kucēnu? Neaizmirstiet, ka dažus kucēnus var būt grūtāk apmācīt nekā citus. Kaķēni mēdz būt ļoti aktīvi, un tiem var ļoti patikt kāpt, skrāpēt un spēlēties. No otras puses, pieaugušiem dzīvniekiem var būt nezināmas uzvedības problēmas, kas nav uzreiz pamanāmas.

5. Atcerieties par dzīvnieku mūža ilgumu

Mājdzīvniekiem ir atšķirīgs dzīves ilgums, kas dažādās sugās atšķiras. Piemēram, Amazones papagailis bieži dzīvo līdz pat astoņdesmit gadu, un ir iespējams, ka tas pārdzīvos savus īpašniekus. Savukārt, pele dzīvo tikai apmēram gadu. Dažādām suņu šķirnēm ir atšķirīgs dzīves ilgums; parasti, jo lielāka šķirne, jo īsāks ir paredzamais dzīves ilgums.

6. Atrodiet cienījamu vietu, kur iegādāties mājdzīvnieku

Vaicājiet draugiem, veterinārārstam, audzētājiem vai kādiem citiem uzticamiem avotiem. Pētiet šķirnes. Iepazīstiet vietējās patversmes. Sazinieties ar glābšanas grupām. Intervējiet un apmeklējiet vairākus audzētājus.

7. Iepazīstiet savu potenciālo mājdzīvnieku

Kad esat gatavs satikt savu potenciālo mājdzīvnieku, pavadiet laiku kopā ar viņu. Tas var būt vissvarīgākais jūsu veiktais pētījums. Pavadiet laiku ar dzīvnieku, vērojiet tā mijiedarbību ar jums, ar citiem ģimenes locekļiem vai draugiem un, ja iespējams, ar citiem dzīvniekiem. Vai šī ir personība, ar kuru vēlaties dzīvot?

8. Veiciet veselības pārbaudes

Veiciet ļoti vienkāršu veselības pārbaudi telpās. Novērojiet, vai nav klepus vai šķaudīšanas, izdalījumu no acīm vai deguna, caurejas vai vemšanas, klibošanas, slikta kažoka, bezdarbības, apetītes trūkuma vai citu acīmredzamu noviržu. Ja jums ir kādi jautājumi par mājdzīvnieka veselību, lūdziet iespēju, lai veterinārārsts pārbaudītu dzīvnieku pirms jūs to adoptējat.

9. Rūpīgi izlasiet savu adopcijas līgumu

Pirms parakstīšanas vienmēr rūpīgi izlasiet un izprotiet pirkšanas vai adopcijas līgumu. Ja jums nepatīk līgums, pārrunājiet vai atrodiet citu vietu, kur iegādāties mājdzīvnieku. Lai arī daži cilvēki ir pieredzējuši pārsteidzošus un, iespējams, nepamatotus nosacījumi, tie ir  dokumenti juridiski dokumenti un tiem ir diezgan spēcīga vara.

10. Jauno mājdzīvnieku vediet pie veterināra

Kad esat adoptējis mīļdzīvnieku, pārliecinieties, ka jūsu veterinārārsts veic rūpīgu fizisko pārbaudi un pārrunā ar jums profilaktisko aprūpi, uzturu un izmitināšanu, kā arī visas citas īpašās vajadzības, kādas varētu būt jūsu jaunajam mājdzīvniekam.