12 būtiskas kļūdas, kas saīsina mūsu mājdzīvnieku dzīvi

Daudziem no mums ir mājdzīvnieki, kurus mēs mīlam, un mēs cenšamies par viņiem parūpēties. Bet mēs bieži pieļaujam kļūdas, jo mums nav visas pareizās informācijas. Nepareiza aprūpe var izraisīt tādas nopietnas sekas kā slimības un liels stress gan dzīvniekiem, gan to īpašniekiem.

Kļūda 1. Kaķu barošana ar sausu barību un vienlaikus ar gaļu

Pašā sākumā jums vajadzētu izvēlēties, ko jūs gatavojaties barot savu kaķi – sausu kaķu barību vai dabīgu barību. Ja jūs nolemjat barot savu kaķi ar abiem, tas var negatīvi ietekmēt viņu gremošanas sistēmu. Ja izvēlaties dabīgu pārtiku, jums vajadzētu konsultēties ar profesionālu vetārstu par tiem pārtikas produktiem sarakstā, ar kuriem varat tos barot. Neaizmirstiet arī mainīt ūdeni vismaz reizi dienā. Ir ļoti svarīgi, lai kaķi dzertu pietiekami daudz ūdens.

Ja jūs dodat priekšroku sausai vai konservētai kaķu barībai, pirms markas izvēles izlasiet sastāvdaļas. Labāk, ja ēdienā nav aromatizētāju, kukurūzas vai ĢMO. Pievērsiet uzmanību arī gaļas un citu sastāvdaļu proporcijai kaķu barībā.

Ja jūs dodat priekšroku dabiskai barībai, izvēlieties tikai tos kaķiem ieteiktos ēdienus un to sastāvdaļas:

    piena produkti ar zemu tauku saturu (skābs krējums, biezpiens vai jogurts);

    jēla vai vārīta gaļa (liellopu / teļa gaļa, vistas, tītara, truša);

    aknas, sirds, kuņģis;

    jūras zivis (vārītas, bez asakām) – ne vairāk kā 1 līdz 2 reizes nedēļā;

    vārīti un svaigi olu dzeltenumi (vistas – 1, paipalu – 3) – ne vairāk kā reizi nedēļā.

Pārtika, kas nav atļauta kaķiem:

    taukaina gaļa (cūkgaļa, jēra gaļa) ​​var sabojāt kaķa aknas;

    taukainas vai upju zivis – varētu jūsu kaķi inficēt ar parazītiem;

    ēdieni no jūsu galda (kūpināti, cepti, skābi vai pikanti);

    alkohols;

    saldumi;

    sāls;

    sīpoli.

Kļūda 2. Mājdzīvnieku aizvešana pie veterinārārsta retāk nekā vienu reizi gadā

Neaizmirstiet par regulāriem veterinārārstu apmeklējumiem, jo ​​tas ir vienīgais veids, kā izvairīties no noteiktām slimībām vai tās atrast un savlaicīgi izārstēt. Jums vajadzētu vakcinēt kaķi pret visizplatītākajām slimībām – šādā veidā jūs sargāsiet gan kaķi, gan sevi. Pirmoreiz apmeklējot veterinārārstu, jūs varat reģistrēt savu mājdzīvnieku, lai iegūtu tā ID – tas ir vissvarīgākais viņa dzīves dokuments. Ideālā gadījumā katram dzīvniekam vajadzētu būt ID.

Kļūda 3. Atstāt kaķi blakus atvērtam logam

Ir daudz kaķu, kuri seko viņu instinktiem un lec tieši pa atvērtu logu, mēģinot noķert putnu. Tikai daži no viņiem piezemējas, nekaitējot sev, bet vairums kaķu salauž ķepas, muguriņas vai pat iet bojā. Lai izvairītos no traģēdijas, neatstājiet logus atvērtus.

Kļūda 4. Izvairīšanās no sterilizācijas žēluma dēļ

Īpašnieki bieži jūt žēlumu pret savu mājdzīvnieka un atsakās tos sterilizēt, jo viņi uztraucas par to veselību un labsajūtu. Tomēr šī operācija ir pilnīgi nekaitīga un tiek veikta ar anestēziju. Sterilizācijai nav negatīvas ietekmes uz dzīvnieku veselību – viņi patiesībā turpina dzīvot ilgu un laimīgu dzīvi. Vienīgais, no kā jums jāuzmanās, ir papildu svars, jo daudzi kaķi pēc šīm operācijām kļūst slinki un iegūst papildu svaru, tāpēc jums vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem attiecībā uz to, ko viņi ēd. Turklāt sterilizējot to jūs savā dzīvoklī izvairāties no tādām problēmām kā skaļa ņaudēšana, neparedzēta grūtniecība un urīna izsmidzināšana.

Kļūda 5. Kažoka un zobu netīrīšana

Ideālā gadījumā jums vajadzētu vismaz reizi gadā pārbaudīt kaķa muti, it īpaši, ja tai ir slikta smaka. Kaķiem ir īpašas zobu sukas, kuras varat iegādāties jebkurā dzīvnieku veikalā.

Jums jāzina noteikumi, kā rūpēties par jūsu kaķa īpašo kažokādu. Noteikumi ir atšķirīgi atkarībā no šķirnes: piemēram, kaķus bez matiem jāmazgā biežāk, kaķiem ar īsu kažokādu nepieciešama minimāla aprūpe, bet kaķi ar garu kažokādu – bieži jāmazgā. Ja jūs nerūpējaties par viņu kažokādām pietiekami labi, kaķi var saslimt ar ādas slimībām. Vismaz reizi 6 mēnešos kaķus vajadzētu mazgāt ar īpašiem pretparazītu šampūniem.

Kļūda 6. Cilvēku pārtikas došana suņiem no galda

Visi veterinārārsti ir vienisprātis, ka suņu barošana no jūsu galda ir briesmīga ideja. Cilvēku un suņu kuņģis un barības vads ir pilnīgi atšķirīgi, un arī kuņģa sulas ir atšķirīgas. Suņu gremošanas sistēma vienkārši nespēj apstrādāt lielāko daļu pārtikas, ko mēs ēdam. Labāk ir neizpaust savu mīlestību pret suni ar savu ēdienu, bet gan ar īpašu uzmanību uz tā uzturu.

Laba suņu barība jāsastāda no pārtikas, kurai nav nepieciešama termiska apstrāde – galvenokārt no piena produktiem, jēlas gaļas un tādiem pārtikas produktiem kā sirds un nieres. Ir atļauti arī dārzeņi un daži nesaldināti augļi.

Kļūda 7. Vispirms mazgā galvu un izlaiž zobu kopšanu

Mazgāšana ir dabiska kopšanas procedūra gan slimību profilakses, gan higiēnas ziņā. Nav ieteicams suņus mazgāt pēc grafika, labāk to darīt tikai tad, kad suns kļūst netīrs, piemēram, pēc pastaigas. Jums vienmēr vajadzētu mazgāt suņa galvu pašās vannošanās beigās, jo suns var nosalt ar mitru galvu un sākt drebēt.

Neaizmirstiet arī par suņa zobu veselību. Kad nākamreiz vedat savu mājdzīvnieku pie veterinārārsta, palūdziet, lai ārsts pārbauda viņa zobu stāvokli. Mājdzīvnieku veikalā varat iegādāties īpašu zobu suku un zobu pastu un sākt regulāru zobu kopšanu.

Kļūda 8. Nesniedzat sunim pietiekami daudz uzmanības un mīlestības

Suņi atšķirībā no “neatkarīgiem” kaķiem ir sabiedriski dzīvnieki. Viņi alkst sazināties ar saimnieku un citiem suņiem. Tāpat kā mums, arī suņiem nepieciešama sociālā adaptācija, lai pareizi attīstītu viņu personību un raksturu, pretējā gadījumā jūsu mājdzīvnieks drīz var kļūt viegli nobijies, agresīvs un nepaklausīgs. Komunikācija un pietiekami daudz laika ārpus mājas palīdzēs jūsu mājdzīvniekam attīstīties fiziski, emocionāli un sociāli.

Kļūda 9. Pirms pastaigas nepārbaudat siksniņu

Galvenais noteikums: sunim jājūtas ērtam. Viņu siksniņai jābūt tādai, lai : 2 pirksti ielīstu starp kaklu un siksniņu vidējiem un lieliem suņiem (viens pirksts maziem suņiem). Pārliecinieties, ka ievērojat šo noteikumu, jo, ja siksniņa ir pārāk stingra, tas var savainot jūsu suni, un, ja tā ir pārāk brīva, jūsu suns to var vienkārši noņemt un aizbēgt. Neaizmirstiet mainīt siksniņas izmēru atkarībā no to augšanas un svara.

Kļūda 10. Suņa ilgstoša atstāšana slēgta dzīvoklī

Visu vecumu un šķirņu suņiem vajadzētu būt pietiekami daudz laika svaigā gaisā, viņiem vajadzētu daudz pārvietoties, regulāri sazināties ar citiem suņiem un būt brīviem, uzzināt par pasauli. Ja viņiem nepietiek fizisko aktivitāšu, viņi savā veidā protestēs: viņiem būs garlaicīgi un enerģijas pārpilnība, kā rezultātā viņi var iznīcināt, piemēram, jūsu mēbeles. Turklāt jūsu mājdzīvnieka veselībai ir vajadzīgs daudz fizisko aktivitāšu un disciplīnas.

Putnu īpašnieku visbiežāk pieļautās kļūdas:

    Pastāvīgi turat papagailis būrī.

Jums vajadzētu dot tam pietiekami daudz laika un drošu vietu drošiem lidojumiem, pretējā gadījumā putns var nomirt. Viņiem ir vajadzīgas fiziskas aktivitātes un sava veida izklaide.

    Piedāvājat viņiem ēst tikai sēklas.

Savvaļā tas neēd tikai sēklas. Viņiem nepieciešami svaigi dārzeņi, augļi, pētersīļi un pat zariņi. Šis uzturs uzturēs viņus veselīgus, un jūs arī pamanīsiet viņu garastāvokļa uzlabošanos.

    Domājat, ka putni neēd smiltis vai krītu.

Tikai daži cilvēki zina, ka šiem putniem nav kuņģa skābes, lai sagremotu pārtiku – viņiem vajag smiltis. Un krīts viņiem ir kalcija avots

    Nepiešķirat putniem pietiekami lielu uzmanību.

Īpašnieki bieži spēlējas un sarunājas ar viņiem tikai dažas nedēļas pēc pirkšanas un pēc tam tie tiek aizmirsti. Putni ir sabiedriski radījumi, viņiem ir vajadzīgas vismaz 30 minūtes dienā spēlēm un saziņai.

    Dusmojaties uz viņiem.

Ja papagailis ir agresīvs, tam ir iemesls: tā varētu būt slimība vai varbūt jūs vienkārši nepievēršat tam pietiekami daudz uzmanības. Nepietiekama uzmanības pievēršana putnu var aizskart.

    Medicīniski ārstējat putnu bez veterinārārsta.

Tiklīdz pamanāt dīvainus simptomus, dodieties tieši pie veterinārārsta – ārsts varēs diagnosticēt šo problēmu un izrakstīt zāles. Ja jūs mēģināt izārstēt putnu pats, jūs, iespējams, tam tikai kaitēsiet.

    Noķerat putnu ar savām rokām.

Putni tiek patiešām izstumti, kad viņus noķer. Jums tie jāpārnēsā uz pirkstiem vai plaukstām.

    Turat būri telpā, kur ir daudz tvaika (piemēram, virtuvē vai vannas istabā). Nelieciet to arī telpā, kur cilvēki  to reti redz

Lietas, kam jūrascūciņu īpašniekiem jāpievērš uzmanība:

    Ļoti svarīga lieta, kas jums jāpatur prātā, pērkot jūrascūciņu, ir tā, ka tai ir nepieciešams pietiekami daudz vietas, lai dzīvotu. Visizplatītākais būris ir būris ar dziļu dibenu.

    Labi rūpējieties par viņu kažokādām un nagiem. Viņu kažokādas vajadzētu griezt, kad tās sāk izkrist, un kad ir karsts, jūs varat arī noskūt viņu kažokādas, lai atvieglotu viņu dzīvi. Ja jūsu jūrascūciņai ir īss kažoks, varat to mazgāt reizi nedēļā. Ja tai ir gars kažoks, tad reizi 3 dienās. Veterinārārsti iesaka griezt nagus reizi 6 mēnešos.

    Tas ir skumji, bet jūrascūciņas bieži saslimst un mirst, jo tām tiek barots nepareizs uzturs. Grauzēji šajā ziņā ir ļoti vāji. 60% no viņu pārtikas vajadzētu būt siena, 20% sēklu un 20% svaigas zāles, dārzeņu un augļu. Ja jūsu jūrascūciņa ir maza, jums to vajadzētu barot divas reizes dienā, bet, ja tā ir liela – 3 reizes dienā. Tai vajadzētu būt piekļuvei dzeramajam ūdenim ar tajā esošo C vitamīnu. Svarīgi ir arī atzīmēt, ka dzīvniekiem, kuri nepietiekami pārvietojas, bieži ir problēmas ar gremošanas sistēmu.