7 ieguvumi veselībai, dzīvojot ar mājdzīvniekiem

Papildus tam, ka mājdzīvnieki ir visgudrākie mūsu ģimenes locekļi, tie mums sniedz arī dažādas citas priekšrocības.

Mājdzīvnieki ne tikai padara mūsu dzīvi bagātāku, bet arī palīdz mums dzīvot ilgāk. Tā kā mēs par viņiem rūpējamies, viņi atrod veidus, kā rūpēties arī par mums. Pētījumi apstiprina, ka mūsu dzīvnieki mums palīdz daudzos veidos, sākot no imunitātes stiprināšanas līdz stresa mazināšanai. Viņi var pat diagnosticēt slimības, izmantojot tikai savu ožu. Tātad, neatkarīgi no tā, vai uzskatāt sevi par suņu vai kaķu cilvēku, vai varbūt jūs mīlat zirgus, apkārt esošam pūkainais draugs var sniegt milzīgas priekšrocības veselības jomā.

1. Mājdzīvnieki samazina stresu un nemieru

Vai liekas, ka nepārtraukti atrodaties stresa stāvoklī? Ārsts var ieteikt adoptēt mājdzīvnieku. Ārstniecības centri, kas specializējas atkarību jomā, ne tikai iesaka iegūt mājdzīvnieku, lai mazinātu stresu, bet ļauj mājdzīvniekiem atrasties viņu rehabilitācijas centros. Tas notiek tāpēc, ka saikne ar mājdzīvniekiem izraisa augstāku stresa hormona oksitocīna līmeņa samazināšanos, vienlaikus samazinot stresu izraisošā hormona kortizola ražošanu. Mijiedarbībai ar dzīvniekiem ir īpaši liela ietekme bērna attīstībā, un bērni ar mājdzīvniekiem piedzīvo mazāku stresu, atdalīšanas trauksmi un sociālo nemieru, samazinot garīgo, emocionālo un uzvedības traucējumu attīstības iespējamību pieauguša cilvēka vecumā.

2. Mājdzīvnieki var izspiest slimības

Ja pamanāt, ka suns vai kaķis rīkojas smieklīgi, bez paskaidrojumiem, iespējams, vēlēsieties doties pie ārsta. Dzīvnieki ar paaugstinātu ožu var atklāt sīkas izmaiņas cilvēka ķermenī. Suņi un kaķi, sajūtot problēmu, brīdina to īpašniekus, mainot uzvedību, kā rezultātā agrāk tiek atklātas tādas slimības kā vēzis, narkolepsija, migrēnas, diabēts un krampji. Suņiem ir spēja noteikt slimības ar augstu precizitātes līmeni, ar 88 procentu precizitāti uztverot krūts vēzi un ar 99 procentu precizitāti plaušu vēzi.

3. Dzīvnieki nodrošina mīļumu un mierinājumu

Slimnīcas, pansionāti, skolas vēršas pie terapijas dzīvniekiem, lai nodrošinātu mierinājumu, uzmundrinājumu un līdzdalību. Programma Paws for Purple Hearts palīdz dziedināt veterānus, kuri cieš no pārvietošanās un pēctraumatiskā stresa traucējumiem, ļaujot viņiem apmācīt labradoru un zelta retrīvera dienesta suņus. Suņi palīdz mazināt stresu, bet arī izceļ izolētas personības un ārstē traumēto veterānu emocionālo nejutīgumu.

4. Dzīvnieki palīdz samazināt asinsspiedienu un veicina sirds veselību

Kardiologi suņus slavē kā veidu, kā pazemināt asinsspiedienu un uzlabot sirds veselību. Pētījumā, kurā novēroja cilvēkus ar paaugstinātu asinsspiedienu, tiem, kuri adoptēja suņus, asinsspiediena līmenis pazeminājās. Pētījumi ir parādījuši līdzīgus rezultātus arī kaķu īpašniekiem.

5. Mājdzīvnieka turēšana palīdz mums palikt aktīvākiem un iziet ārpus mājas

Dažreiz var šķist, ka ir grūti atrast laiku pastaigai ar suni, lai iekļautos aizņemtā grafikā. Tomēr tas ir jādara, un tie, kam ir mājdzīvnieki, gūst labumu no vairāk fiziskām aktivitātēm nekā vidusmēra cilvēks. Īpaši suņu īpašnieki jūtas motivētāki doties pastaigās un, iespējams, vairāk laika pavada ārpus spēlējoties ar savu spalvaino draugu. Suņu īpašniekiem ir par 54 procentiem lielāka iespēja saņemt ieteicamo fiziskās aktivitātes līmeni. Pat tie, kuriem ir kaķi, var gūt šāda veida labumu. Jūs, iespējams, neizvedīsiet kaķi pastaigās, bet varēsiet kustēties, spēlējoties ar kaķi, paņemot rotaļlietas vai sakopjot to.

6. Dzīvnieki samazina saslimšanas risku

Suns vai kaķis var samazināt tādu slimību kā vēzis, alerģijas vai sirds slimību risku. Kalifornijas, Sanfrancisko un Stenfordas universitātes zinātnieki atklāja, ka mājdzīvnieki uzlabo imūnsistēmu, pat par trešdaļu aizsargājot pret noteiktām vēža formām. Arī mūsu mājdzīvnieki var palīdzēt novērst alerģijas.

7. Mājdzīvnieki palīdz mums socializēties un satikt jaunus cilvēkus

Neatkarīgi no tā, vai sēžat suņu parkā vai sarunājaties ar veikala īpašnieku par labāko kaķu barību, mājdzīvnieki dod mums iespēju atrast kopīgu sarunu tēmu. Nadīna Kaslova, PhD, psihiatrijas un uzvedības zinātņu profesore uzskata, ka mājdzīvnieki ir īpaši noderīgi, lai atbrīvotu cilvēkus no sociālās izolācijas un kautrības. Pēc Kaslovas teiktā: “Cilvēki jautā par šķirni, viņi vēro suņa trikus. Dažreiz saruna paliek “suņa līmenī”, dažreiz tā kļūst par īstu sociālo apmaiņu. ”